Sıla Home Ürün İade Şartları Nelerdir ?

Tüketici Kanunu gereği iade koşulları şu şekildedir;

• İadeler mutlak surette ürünün orijinal kutusu ve/veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. Orijinal kutu, eğer mevcutsa ürünün kendi ambalajıdır. Siparişinizin teslim edildiği koli değildir. Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, ekonomik değerini/tekrar satılabilme özelliğini kaybetmiş, bir kez dahi olsa kullanılmış, herhangi bir şekilde hasar verilmiş, herhangi bir şekilde satıcıdan kaynaklanmayan nedenler ile başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan vb. ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

• İade edilmek istenen ürün ile birlikte e-arşiv faturasının bir kopyası (veya irsaliyenin bir nüshası) ve eksiksiz doldurulmuş iade formu mutlaka gönderilmelidir.

• Gizli ayıplar dışında ürün iade taleplerinin, ürünün teslim alınmasından itibaren 30 gün içerisinde yapılması gerekmektedir. 30 Günlük süre mutlak süre olarak yasal mevzuat uyarınca belirlenmiş olup, bu hususa özellikle dikkat edilmesini rica ederiz.

• Ürünün hasarlı, zarar görmüş, ekonomik değerini kaybetmiş, hatalı vb. kusurları kargo teslimi anında kontrol edilecek, bu konuda kargo/nakliye şirketi yetkilisi tüketiciye yardımcı olacak, bu tür hata, ayıp vb kusurları olan ürünler tüketici tarafından teslim alınmayacak, kargo yetkilisi bu tür hususların tespiti durumunda ürünü tüketiciye teslim etmeyecektir.

• Müşteri için özel imal edilen/işlenen ürünlerin (perde ve benzeri ölçü verilerek alınan, tüketiciye özel imal edilen veya dikilen veya işlenen ürünlerin) siparişleri için iadesi kabul edilmemektedir. Bu açıdan özel üretim ürünler için ölçülerin doğru alınması, ölçü alınması aşamalarında teknik destek alınması, hataların en az indirgenmesi bakımından mutlaka detaylı özellik ve ölçü bildirilmesi gerekmektedir.

• Diğer ürünlerin iadesinde; niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünlerin (ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler, kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler, tek kullanımlık ürünler) iadesi mümkün değildir.

• Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır; -Her türlü giyim, ev tekstili, ev giyimi vb. kategorilerdeki ürün ve aksesuarları ile sair tekstil ürünleri, – Ev dekorasyonunda kullanılan ürün ve aksesuarları, – Her türlü kozmetik, temizlik, kişisel bakım, sağlık, güzellik ürünleri ve bunların benzerleri